اخبار خیرین https://nmilam.ir Fri, 22 Oct 2021 06:43:53 +0000 Joomla! - Open Source Content Management fa-ir احداث مدرسه ۶ کلاسه با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال توسط گروه خیرین مدرسه ساز https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/605-14000712.html https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/605-14000712.html احداث مدرسه ۶ کلاسه با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال توسط گروه خیرین مدرسه ساز
   انعقاد تفاهم نامه احداث مدرسه ۶ کلاسه با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال توسط گروه خیرین مدرسه ساز ما بین اداره کل  نوسازی مدارس و دکتر قاسمی نماینده پزشکان ورودی…
 
به گزارش روابط عمومی ،  مدیر کل نوسازی مدارس استان ایلام ضمن انعقاد تفاهم نامه ساخت مدرسه ۶ کلاسه در روستای پشت قلعه آبدانان با دکتر قاسمی نماینده گروه پزشکان ورودی ۶۵ دانشگاه تهران که از خیرین مدرسه ساز می باشند اظهار داشت : این گروه خیر نیک اندیش اقدامات خیر خواهانه بسیار خوبی را در سطح کشور ارائه نموده اند .
 
وی افزود : تا کنون ۳ مدرسه در مناطق محروم توسط این گروه ساخته شده و دو مدرسه نیز بازسازی گردیده است.
 
نصرت الله رحیمی با قدردانی از این گروه خیر بدلیل انتخاب و احداث مدرسه در روستای محروم پشت قلعه آبدانان بیان کرد : اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح ۳۰ میلیارد ریال است که توسط این گروه خیر تقبل گردیده است.
 
وی ادامه داد: این مدرسه ۶ کلاسه در روستای پشت قلعه آبدانان توسط این گروه ساخته می شود و اداره کل نوسازی بعنوان متولی ساخت و ساز مدرسه  وظیفه کنترل کیفی ، نقشه ها ،مشخصات، نظارت پروژه وتسهیل در روند پروانه کار ،لنشعابات و غیره را بر عهده دارد.
 
رحیمی تصریح کرد:صرف نظر از خیرینی که در ساخت مدارس ۳۰ تا ۵۰ درصد مشارکت دارند این گروه ۱۰۰ درصد ساخت این پروژه را عهده دار است.
 
وی با اشاره به پیمان سپاری مدرسه کودکان استثنایی در شهرستان چوار ادامه داد: دیروز دهم مهرماه یک مدرسه کودکان استثنایی در چوار با مشارکت ۱۰ میلیارد ریال نیز پیمان سپاری شد.
 
مدیر کل نوسازی مدارس تصریح کرد: در سطح استان ۳۷ مدرسه در حال احداث وجود دارد که ۳۰ مدرسه با مشارکت خیرین نیک اندیش بصورت تمام ساخت یا مشارکتی در حال انجام است.
 
دکتر قاسمی نماینده گروه پزشکان ورودی ۶۵ دانشگاه تهران  که از خیرین مدرسه ساز می باشند گفت : این اقدام خداپسندانه با هدف ارتقاء کیفیت آموزش و فرهنگ‌سازی در راستای خدمت رسانی به علم آموزان مناطق محروم می باشد .
 
وی افزود : اولین نیاز دانش آموزان برای تحصیل، مدرسه می باشد بنابراین در جهت پیشبرد اهداف تحصیلی و ارتقا علمی دانش آموزان کم برخوردار گروه پزشکان ورودی ۶۵ دانشگاه تهران ساخت مدرسه در مناطق محروم را در اولویت قرار دادند .
]]>
johari@nmilam.com (روابط عمومی) اخبار خیرین Mon, 04 Oct 2021 06:25:10 +0000
آموزش مجازی؛ مجالی برای تقویت زیرساخت مدارس ایلام https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/604-14000703.html https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/604-14000703.html آموزش مجازی؛ مجالی برای تقویت زیرساخت مدارس ایلام
اواخر سال ۹۸ بود که به دلیل شیوع کرونا مدارس تعطیل و آموزش مجازی جایگزین آموزش حضوری دانش آموزان شد و قرار است سال تحصیلی جدید نیز برای سومین سال…

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام به نقل از ایرنا، مشکلات ناشی از آموزش مجازی نظیر عدم دسترسی برخی دانش آموزان به وسایل آموزشی نظیر تبلت، نبود زیرساخت های مخابراتی قوی برای پوشش دهی اینترنت در سراسر استان بویژه مناطق دور افتاده و روستایی و بدنبال آن افت تحصیلی برخی دانش آموزان به دلیل عدم ارتباط با مستقیم با معلم از جمله مهمترین مشکلاتی بوده که در این مدت دانش آموزان و مجموعه آموزش و پرورش با آن مواجه بوده اند.

مجموعه این مشکلات موجب شد تا آموزش و پرورش در کنار تلاش برای جلوگیری از اختلال در روند آموزشی دانش آموزان درصدد کسب چاره برای رفع این مشکلات برآید که نمونه آن تلاش معلمان برای تهیه درسنامه و تحویل به دانش آموزان در مناطقی که امکان آموزش مجازی میسر نبود و یا توزیع تبلت بین دانش آموزان بی بضاعت به همت نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد و بهزیستی بوده است.

از طرف دیگر با وجود تعطیلی مدارس و عدم حضور فیزیکی دانش آموزان در فضاهای آموزشی اما این مساله خللی در توسعه و تقویت زیرساخت های آموزشی مدارس استان ایجاد نکرد و اداره کل نوسازی مدارس در این مدت اقدام هایی برای توسعه و بازسازی مدارس انجام داد تا بعد از فراهم شدن زمینه آموزش حضوری دانش آموزان این فضاها با کیفت تر از گذشته آماده پذیرایی از آنها باشند.

احداث ۶۶ فضای آموزشی در ایلام طی دو سال گذشته

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام در این خصوص به خبرنگار ایرنا توضیح داد: طی دوسال اخیر ۶۶ مدرسه با ۲۹۳ کلاس درس در مناطق مختلف شهری و روستایی استان به بهره برداری رسیده و یا در آستانه بهره برداری است.

نصرت الله رحیمی افزود: علاوه بر این ۱۰ چمن مصنوعی دانش آموزی و چهار سالن ورزشی نیز بهره برداری شده و به سرانه فضاهای ورزشی دانش آموزی استان اضافه شده و همچنین پیگیری و تکمیل دو سالن ورزشی و دو استخر دانش آموزی دیگر نیز در دست اقدام است.

وی عایقکاری ۷۸ هزار متر مربع از سقف مدارس، عقد قرارداد برای احداث ۲۰ سرویس بهداشتی در مدارس فاقد سرویس و آغاز عملیات اجرایی۳۶ چشمه سرویس بهداشتی جدید در مدارس در آینده نزدیک را از دیگر اقدام های این اداره کل برای تقویت زیرساختهای آموزشی مدارس عنوان کرد.

جمع آوری یک هزار و ۴۰۵ بخاری نفتی از مدارس

به گفته مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام، همچنین طی دو سال گذشته یک هزار و ۴۰۵ بخاری نفتی در کلاسهای درس جمع آوری و به سیستم های استاندارد مجهز و بخش عظیمی از موتورخانه مدارس سطح  استان از محل اعتبارهای سازمان بهینه سازی مصرف سوخت بازسازی شدند.

وی با ذکر اینکه در این مدت حدود ۱۲۰ میلیارد ریال تجهیزات در مدارس تازه تاسیس و مدارس قدیمی خریداری و توزیع شده افزود: ۷۰ میلیارد ریال تجهیزات دیگر نیز از محل اعتبارهای ملی سال جاری بزودی خریداری و در مدارس استان توزیع خواهد شد.

ایلام جایگاه قابل قبولی از نظر تراکم فضاهای آموزشی دارد

رحیمی همچنین به وضعیت تراکم فضاهای آموزشی در استان به نسبت سطح کشور اشاره کرد و گفت: ایلام جایگاه قابل قبولی در این زمینه دارد بطوریکه بیشترین ساخت و ساز مدارس جایگزین مدارس فرسوده و تخریبی بوده است.

وی نمونه بارز این مساله را انعقاد تفاهم نامه بین معاون عمرانی وزیر و استاندار ایلام در سال گذشته عنوان کرد که در قالب آن ۵۹ مدرسه سنگی روستایی استان تا پایان سال جاری تخریب و بازسازی  می شوند.

به گفته وی، تا کنون عملیات اجرایی و بهره برداری بیش از ۶۰ درصد از این مدارس انجام و مابقی نیز در صورت تحقق اعتبار از محل اعتبارهای ملی و استانی انجام خواهد شد.

به عقیده مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام، تامین اعتبار برای توسعه و تکمیل فضاهای ورزشی دانش آموزی و هوشمند سازی کلاس های درس و تامین اعتبار جهت تکمیل باقیمانده فضاهای آموزشی نیمه تمام می تواند بخش عمده و اساسی از مشکلات زیر ساختی آموزش و پرورش در این استان را رفع کند.

بر اساس آخرین تصمیم ستاد ملی کرونا آموزش دانش آموزان این استان در نخستین ماه سال تحصیلی جدید در مدارس پرجمعیت غیرحضوری و مجازی بوده و در مدارس کم جمعیت زیر پنج نفر دانش آموز که عمده شامل مناطق روستایی و عشایری است بصورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود ولی با این وجود برخی دانش آموزان و معلمان با مشکلاتی در سال تحصیلی جدید مواجه هستند.

نبود سرویس رفت و آمد از مهمترین مشکلات معلمان و دانش آموزان روستایی

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: دانش آموزان مناطق محروم و روستایی با توجه به فعالیت مدارس در عمده روستاها از  سال‌های قبل تاکنون مشکل خاصی برای تحصیل نداشته و همچنین معلمان نیز برابر ابلاغ  محل تدریس در مدارس حاضر می شوند.

حشمت اله وردی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا یکی از مهمترین مشکلات معلمان مدارس روستایی را رفت و آمد آنها و هزینه های سوخت و نداشتن سرویس عنوان کرد و افزود: از طرفی عدم پرداخت هزینه سرویس دانش آموزان برای برخی مدارس و دانش آموزان روستایی چالش زا است.

برگزاری کلاسهای جبرانی و تقویتی برای دانش آموزان

وی با اشاره به امکان افت تحصیلی برخی دانش آموزان به دلیل آموزش مجازی طی دو سال اخیر گفت: برگزاری کلاس های جبرانی و تقویتی و اختصاص زمانی از ساعت تدریس به یادآوری و بازآموزی مطالب سال قبل هم در محتوای کتاب های درسی پیش بینی شده و هم به معلمان تاکید شده که به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل اولویت آموزش و پرورش

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل از مهمترین اولویت های این اداره کل بوده  و در این زمینه تشکیل کمیته شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل و هدایت آنها به مدارس همه ساله  انجام می شود.

وی پیگیری پرونده های راکد سنوات قبل دانش آموزانی که شرایط ادامه تحصیل دارند و ارتباط با خانواده این دانش آموزان جهت ثبت نام در مدارس را از جمله اقدام های این اداره کل برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان عنوان کرد.

۱۰۸ هزار دانش آموز در استان ایلام در مقاطع مختلف به تحصیل اشتغال دارند.

]]>
johari@nmilam.com (روابط عمومی) اخبار خیرین Sat, 25 Sep 2021 05:14:39 +0000
بانک‌ ملی ایلام سه و نیم میلیارد ریال در احداث مدرسه مشارکت می کند https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/603-14000613.html https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/603-14000613.html بانک‌ ملی ایلام سه و نیم میلیارد ریال در احداث مدرسه مشارکت می کند
به گزارش روابط عمومی  اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ، بانک‌ ملی سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در احداث مدرسه این استان مشارکت می کند این مبلغ برای…

نصرت الله رحیمی روز چهارشنبه در حاشیه انعقاد تفاهم نامه با یاسمی مدیر امور شعب بانک ملی استان  افزود: این مبلغ برای احداث دبستان سه کلاسه در روستای شوره ماژین دره شهر در قالب عقد تفاهم نامه امروز تعهد شده است.

وی ادامه داد: این مدرسه با زیربنای ۱۴۰ متر مربع جایگزین مدرسه تخریبی و غیر استحکام موجود در این روستا خواهد شد.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهبز مدارس ایلام یاد آور شد: با احتساب این مدرسه بانک ملی تاکنون در ساخت پنج فضای آموزشی در این استان مشارکت کرده است.

وی بیان‌کرد: این مدارس در شهرستان‌های ایلام، مهران، ایوان، چوار و اکنون در دره شهر احداث شده اند.

از مجموع بیش از یک هزار و ۲۰۰ فضای آموزشی استان ایلام بیش از ۲۲۰ مدرسه توسط افراد خیر احداث شده است.

]]>
johari@nmilam.com (روابط عمومی) اخبار خیرین Sat, 04 Sep 2021 04:21:01 +0000
۳۵۰ میلیارد اعتبار بابت تخریب وبازسازی  ۶۵ مدرسه در مناطق محروم استان https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/602-14000516.html https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/602-14000516.html ۳۵۰ میلیارد اعتبار بابت تخریب وبازسازی  ۶۵ مدرسه در مناطق محروم استان
مدیرکل نوسازی مدارس استان ایلام : با پیگیری‌ها وتلاش مضاعف  دکتر رخشانی مهر  ریاست سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کشور ، ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار بابت تخریب وبازسازی  ۶۵ مدرسه…

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ، نصرت اله رحیمی گفت ، این اعتبار علاوه  براعتبار سالانه  طرحهای تملک دارایی های سرمایه ای ملی به استان میباشد و پیش‌بینی می‌شود امسال مجموعا بیش از هزار میلیارد ریال در حوزه مدرسه سازی اعتبار ابلاغ خواهد شد.

رحیمی درادامه این خبر از دلسوزی و تلاشهای شبانه روزی و مضاعف  دکتر رخشانی مهر ریاست سازمان نوسازی ، توسعه وتجهیز مدارس کشور در بحث توجه به مناطق محروم بویژه استان ایلام  تقدیر وتشکر کرد .

در استان ایلام بیش از ۱۱۲۵ فضای آموزشی با ۹۵ هزار دانش آموز مشغول به تحصیل هستند .
]]>
johari@nmilam.com (روابط عمومی) اخبار خیرین Sat, 07 Aug 2021 07:15:34 +0000
خیر نیک اندیش ۱۰ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه در ایلام تقبل کرد https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/601-14000513.html https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/601-14000513.html خیر نیک اندیش ۱۰ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه در ایلام تقبل کرد
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: یک خیر نیک اندیش ۱۰ میلیارد ریال برای احداث یک فضای اموزشی در این استان را تقبل کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام  ، نصرت الله رحیمی روز سه شنبه در نشستی با احمد باستی نماینده  خیر مدرسه ساز بدره ای مقیم ایلام  تفاهم نامه ساخت این مدرسه سه کلاسه در منطقه گنجوان شهرستان چوار  منعقد شد.

وی ادامه داد: این خیر مدرسه ساز به نام مخلد درویش پور اهل شهرستان بدره این استان ساکن در تهران، کل هزینه ساخت این مدرسه را تامین خواهد کرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان ایلام اضافه کرد: زیربنای این فضای آموزشی ۱۵۰ مترمربع به همراه دیوارکشی و محوطه سازی است که تمامی مراحل احداث و ساخت آن توسط این خیر و با نظارت فنی و اجرایی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام بزودی کلنگ زنی خواهد شد.

از مجموع یک هزار و ۲۰۰ فضای آموزشی ایلام بیش از ۲۳۰ فضا با مشارکت افراد خیر احداث شده است.

 

]]>
johari@nmilam.com (روابط عمومی) اخبار خیرین Wed, 04 Aug 2021 04:07:25 +0000
مدرسه 6کلاسه برکت شهید فخری زاده بدره در استان ایلام افتتاح شد https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/600-14000511.html https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/600-14000511.html مدرسه 6کلاسه برکت شهید فخری زاده بدره در استان ایلام افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ؛همزمان با سراسر کشور بهره برداری از ۱۵۰ مدرسه و ۱۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی، مذهبی برکت روز یکشنبه با…

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام در این آیین گفت: این مدرسه ۶ کلاسه با عنوان مدرسه شهید فخری زاده در بدره استان ایلام احداث و به بهره برداری رسبد.

نصرت اله رحیمی  افزود: این مدرسه با زیربنای ۹۹۰متر مربع و محوطه سازی بیش از یک هزار متر مربع مجهز به کارگاه، آزمایشگاه، فضای سبز و چمن مصنوعی دانش آموزی است که برای احداث آن در مجموع ۴۴میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی یادآور شد: از این مبلغ ۵/۵ میلیارد ریال از سوی بنیاد برکت و مابقی نیز از محل اعتبارهای ملی تامین و هزینه شده است.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام با بیان اینکه با مشارکت بنیاد برکت تاکنون ۵۴ مدرسه با ۲۳۵ کلاس درس در مناطق مختلف این استان احداث شده یادآور شد: بنیاد برکت برای ساخت این مدارس تاکنون ۳۲۰میلیارد ریال اهدا کرده است.

وی خاطرنشان ساخت: از مجموع بیش از یک هزار و ۲۰۰فضای آموزشی ایلام بیش از ۲۳۰فضا تاکنون با مشارکت افراد خیر و نیکوکار احداث شده است.

لازم به ذکر است؛ بیش از ۹۵هزار دانش آموز ایلامی سال گذشته در مقاطع مختلف به تحصیل اشتغال داشتند.

]]>
johari@nmilam.com (روابط عمومی) اخبار خیرین Mon, 02 Aug 2021 05:39:50 +0000
امحا 2500 پرونده پروژه های احداثی وتعمیراتی https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/599-14000409.html https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/599-14000409.html امحا پرونده
  پرونده های احداثی وتعمیراتی واحدهای آموزشی   سال های  گذشته با هماهنگی امور حقوقی و امور پیمانهای  سازمان متبوع  پس از بررسی و طی تشریفات اداری وقانونی  تحویل سازمان اسناد …

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ،  روز دوشنبه 7 تیرماه 1400 تعداد 2500  پرونده های احداثی وتعمیراتی واحدهای آموزشی  15 سال گذشته با هماهنگی امور حقوقی و امور پیمانهای  سازمان متبوع  پس از بررسی و طی تشریفات اداری وقانونی  تحویل سازمان اسناد  وکتابخانه ملی شد .

لازم به ذکر است در راستای این اقدام مقدار 50 متر مربع  فضای اشغال شده بایگانی راکد این اداره کل آزاد گردید.

]]>
اخبار خیرین Wed, 30 Jun 2021 05:27:29 +0000
افتتاح مدرسه خیر‌ساز روستای هلت شهرستان چرداول https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/592-13991105.html https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/592-13991105.html افتتاح مدرسه خیر‌ساز روستای هلت شهرستان چرداول
همزمان با برگزاری بیست و دومین جشنواره تکریم از خیران مدرسه ساز سراسر کشور مدرسه یک کلاسه روستای هلت شهرستان چرداول روز سه شنبه در آیینی در این شهرستان افتتاح…

به‌ گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام، این ایین با حضور فرماندار، خیر مدرسه ساز، مسوولان نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و اولیا و دانش آموزان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.  مدیرکل نوسازی مدارس استان ایلام در حاشیه این آیین گفت: این مدرسه توسط بازماندگان خیر نیک اندیش زنده یاد محمدرضا موجه احداث شده است. نصرت الله رحیمی اضافه کرد: این مدرسه یک کلاس درس و ۱۱۰ متر مربع زیربنا دارد که برای ساخت آن سه‌ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی همچنین ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه شهدای احسانی واقع در مسکن مهر شهرستان دهلران اشاره کرد و گفت: برای شروع عملیات اجرایی این فضای آموزشی تفاهم نامه با خانواده شهدای احسانی در بهمن ماه امسال به امضا رسیده است. مدیرکل نوسازی مدارس ایلام بیان کرد: همچنین همزمان با جشنواره سراسری خیران مدرسه ساز تفاهم نامه مشارکت انجمن حامی برای تکمیل سالن ورزشی دخترانه شهر بدره نیز منعقد  و مراحل پایانی امضا تفاهم نامه چهار میلیارد ریالی آن با مساعدت های خیر نیک اندیش خانم قربانی در مرحله انجام است.  امروز همزمان با سراسر کشور بیست و دومین جشنواره خیران مدرسه ساز ساعت ۱۵ با حضور معاون اول رئیس جمهور بصورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.

]]>
johari@nmilam.com (روابط عمومی) اخبار خیرین Wed, 12 May 2021 15:11:20 +0000
احداث ۲۳۴ فضای آموزشی توسط خیرین مدرسه‌ساز در ایلام https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/593-13991106.html https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/593-13991106.html احداث ۲۳۴ فضای آموزشی توسط خیرین مدرسه‌ساز در ایلام
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ،محمد نوذری عصر سه شنبه 5 بهمن ماه 99در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان...

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ،محمد نوذری عصر سه شنبه 5 بهمن ماه 99در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان که بصورت ویدیو کنفرانسی با حضور معاون اول رییس جمهور و همزمان با سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: ۲۳۴ فضای آموزشی که در این استان با مشارکت خیرین بنا شده ، تعداد ۹۲۴ کلاس درس را به فضای آموزشی استان اضافه کرده است. وی یادآور شد: برای ۲۳۴ فضای آموزشی استان خیرین مدرسه ساز ۷۳۸ میلیارد ریال کمک کرده‌اند. سرپرست استانداری ایلام افزود: در دولت تدبیر و امید از ۱۷۵ فضا آموزشی احداث شده، ۴۶ مدرسه با ۲۴۷ کلاس توسط بنیاد برکت و ۱۷ فضا نیز با ۲۶ کلاس با همت بنیاد علوی احداث شده است. نوذری تاکید کرد: تعداد ۲۶ فضای آموزشی و ۹۰ کلاس درس با زیربنای ۶ هزار و ۸۶۱ متر مربع با مشارکت خیرین مدرسه ساز در استان ایلام در حال انجام است. وی اضافه کرد: همچنین ۵۹ مدرسه روستاهای استان ایلام که سنگی و نیازمند بازسازی بودند، اقدامات لازم در طرح آجر به آجر برای بازسازی آنان از ابتدای سال ۹۹ صورت گرفته است.

 سرپرست استانداری ایلام با بیان اینکه ۲۶ فضا آموزشی طرح آجر به آجر در این استان در حال بازسازی هستند، افزود: ۳۳ فضای آموزشی دیگر نیز عملیات بازسازی آنان با مشارکت خیرین تا پایان سال ۱۴۰۰ به اتمام می رسد. نوذری در ادامه با قدردانی از خیرین مدرسه ساز استان، قرارگاه جهادی امام رضا (ع) ، بنیاد علوی، بنیاد برکت و بانکهای ملی وسپه وتلاش های مدیرکل نوسازی مدارس استان، گفت: اقدامات خیرین مدرسه ساز در ساخت فضای آموزشی بسیار ارزشمند و در نوع خود قابل ستایش است و پاداش این افراد در نزد خداوند متعال محفوظ است. مدیرکل نوسازی مدارس استان ایلام نیز در این نشست اظهار داشت: مجمتع آموزشی ۱۲ کلاسه شهرک شهید کشوری ایلام با حمایت سرپرست استانداری ایلام برای جلب نظر کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد در حال احداث است . 

 نصرت الله رحیمی افزود: برای این مجتمع آموزشی ۳۷ میلیارد ریال جذب شده و عملیات طبقه همکف آن نیز به اتمام رسیده است. وی یادآور شد: امروز نیز مدرسه یک کلاسه روستای هلت شهرستان چرداول با ۱۱۰ متر مربع که برای ساخت آن سه‌ میلیارد ریال از کمک خیرین هزینه شده بود،  به بهره برداری رسید. وی تاکید کرد: همچنین امروز همزمان با جشنواره سراسری خیرین مدرسه ساز تفاهم نامه مشارکت انجمن حامی برای تکمیل سالن ورزشی دخترانه شهر بدره نیز منعقد شد و مراحل پایانی امضا تفاهم نامه چهار میلیارد ریالی آن با مساعدت های خیر نیک اندیش خانم قربانی در مرحله انجام است. به گزارش ایرنا، در پایان این مراسم از کلیه خیرین مدرسه ساز استان با اهدای تندیس جشنواره و لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

]]>
johari@nmilam.com (روابط عمومی) اخبار خیرین Wed, 24 Feb 2021 04:56:28 +0000
افتتاح مدرسه ۲ کلاسه با حضور نمایندگان بنیاد قلمچی https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/587-13991118.html https://nmilam.ir/index.php/news-menu/charity-news/item/587-13991118.html افتتاح مدرسه ۲ کلاسه  با حضور نمایندگان بنیاد قلمچی
همزمان با ششمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی مدرسه ۲ کلاسه در روستای سیل زده گرم آباد شهر ماژین از توابع شهرستان دره شهر افتتاح شد

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس ایلام در حاشیه این آیین، بیان کرد: این فضای آموزشی با تمام استاندارد های لازم از قبیل تجهیزات کلاسی واداری، سیستم گرمایشی و سرمایشی استاندارد و سرویس بهداشتی مجزا احداث شده است. نصرت الله رحیمی افزود: این مدرسه با ۲ کلاس درس و ۱۰۷ متر مربع زیر بنا با مشارکت یک‌ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریالی بنیاد علمی آموزشی ساخته شده است. وی مجموع هزینه انجام شده برای احداث این فضای آموزشی را پنج‌میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است. در این برنامه همچنین وسایل ورزشی و نوشت افزار توسط بنیاد علمی آموزشی به تعدادی از دانش آموز مقطع ابتدایی این مدرسه اهدا شد. در استان ایلام یک هزار و ۲۰۰ فضای آموزشی با ۱۰۰ هزار دانش آموز به تحصیل اشتغال دارند.

]]>
johari@nmilam.com (روابط عمومی) اخبار خیرین Sat, 06 Feb 2021 06:55:16 +0000